Kuidas arvuti viirusega nakatub? Lihtsamalt öeldes võivad arvutid viirusega nakatuda mitmel erineval viisil. Igaüks on vastuvõtlik nakatuda, eriti kuna igal aastal töötatakse välja uusi variatsioone.

Kui te ei ole ettevaatlik, võidakse teie arvutisse ilma teie teadmata lisada mitmesuguseid viirusi, sealhulgas pahavara, nuhkvara ja lunavara. Viirused võivad pärineda pahatahtlike veebisaitide külastamisest, tundmatute saatjate meilimanuste avamisest, juhuslike seadmete ühendamisest teie seadmega ja rakenduste installimisest ebausaldusväärsetest allikatest.

Ründajad kasutavad viiruseid sageli arvuti kahjustamiseks või sellele juurdepääsuks. Olenevalt variandist võivad viirused ka teie seadme üle kontrolli haarata eesmärgiga hoida teie andmeid pantvangis, kui te just lunaraha ei maksa. Enamasti on siiski hoiatusmärgid, et viirus on teie süsteemi tunginud.

Vaadake mõnda neist allpool. Millised on arvutiviiruse tunnused?

  • Arvuti on aeglane
  • Ootamatud hüpikaknad
  • Pidev väljalülitamine või taaskäivitamine
  • Viirusetõrjetarkvara on keelatud
  • Interneti-ühendus tundub olevat palju aeglasem
  • Kummalised brauseri ümbersuunamised
  • Järsk ketta ruumi langus

Kuidas ennetada viiruseid?

Viirusetõrje installimine – viirusetõrjetarkvara on loodud teie arvutist pahatahtliku tarkvara tuvastamiseks ja ohutuks eemaldamiseks. Need programmid skannivad teie arvutisse salvestatud faile, programme ja muid andmeid, et otsida mitmesuguseid ohte, mis võivad teie seadet kahjustada. Värskendage oma asju – aegunud süsteem või tarkvara muudab teid lunavararünnakute suhtes haavatavaks.

Värskendused on olulised – need sisaldavad sageli kriitilisi parandusi eelmistes versioonides leitud turvaaukudele. McAfee sõnul võivad tarkvarauuendused lisaks turvaparandustele sisaldada ka uusi või täiustatud funktsioone või paremat ühilduvust erinevate seadmete või rakendustega. Samuti võivad need parandada teie tarkvara stabiilsust ja eemaldada aegunud funktsioone.

Varundage oma arvuti – teie IT-turvameetmed ei oleks täielikud, kui ei tagata teie tarkvara korrapärast värskendamist, kuna uued viirused, ussid, troojalased ja muu pahavara kasutavad sageli ära aegunud rakendusi ja tarkvara. Teine asi, mida meeles pidada, on varumeede. Kõigi võrgus olevate andmete korrapärane varundamine tagab, et teil on koopiad kohapeal või pilves.

Harige ennast ja oma töötajaid – küberturvalisuse meetmete kihtide peale paika panemine ei tohiks olla teie IT-turbevajaduste jaoks kõik-olemaks kõik-strateegia. See peaks olema osa terviklikust lähenemisviisist teie küberjulgeolekumeetmete tugevdamiseks. Kindlustades, et kasutate tugevaid paroole, piirate juurdepääsu oma võrgule, värskendate oma süsteemi ja tarkvara ning koolitate oma töötajaid, tugevdate juba oma süsteemi kaitset küberrünnakute eest.

Kohustustest loobumine: see artikkel sisaldab mõningaid kõige elementaarsemaid samme, mida saate teha oma ettevõtte kaitsmiseks küberrünnakute eest. Ilmselgelt on keeruline kõiki läbi viia keerulisemate protsesside kaudu, nagu võrgu tulemüüri turvalisuse kontrollimine, sissetungimise vältimise süsteemi arendamine, ühtsete ohuhaldusmeetmete kasutamine või isegi võrgu läbitungimise testimine. Nende asjade jaoks on vaja spetsialisti.

Paljude ettevõtete jaoks on hallatava IT-teenuse pakkuja (MSP) palkamine suurepärane viis oma andmete ohutuse ja turvalisuse tagamiseks.

Kui olete huvitatud oma ettevõtte küberturvalisuse tugevdamisest, pakub Visioline – Eestis asuv hallatav IT-teenuse pakkuja – tasuta võrgukontrolle, et hinnata teie ettevõtte turvameetmete tugevust.

Lõppkokkuvõttes peaks terviklik lähenemisviis oma infrastruktuuri, tegevuste ja varade turvalisusele olema iga ettevõtte prioriteet.