Pakume oma klientidele vabavaralist Linuxil põhinevat Thinstation terminalarvuti operatsioonisüsteemil/tarkvaral põhinevaid lahendusi. Oleme Thinstationit kasutanud üle 12 aasta ning saame abiks olla erinevate konfiguratsioonide kompileerimise ja seadistamisega. Thinstation on mõeldud kasutamiseks kontorites, koolides ja ka kodus.

Thinstation on hea, kuna seda saab tööjaamadel kasutada peaaegu hooldusvabalt (st.peale arvuti taaskäivitamist laetakse võrgust tarkvara uuesti – kasutame selleks TFTP teenust ja DHCP seadistamist). Lisaks ei pea Thinstationi kasutamisel olema all litsentse (välja arvatud Windows Remote Desktop CAL). Thinstation on tõestanud ennast kasutamaks näiteks 10 aastat vana riistvara kasutajale kiire ja moodsa tööjaamana.

Thinstation tarkvara töötab väga hästi erineval riistvaral (erinevad protsessori arhitektuurid) ning võimaldavad ühendusi järgmiste serveritega:

  • Microsoft Windows Server (2000, 2003, 2008, 2008 R2, 2012, 2012 R2, 2016) kasutades RDP üle rdesktop ja FreeRDP.
  •  Microsoft Windows XP/Vista/7/8/10 versioonid ühe kasutajaga sisse logides (Kaugtöölaud).
  • Citrix serverid kasutades ICA’d
  • Linux, Unix serverid kasutades X (XDMCP), NX (NoMachine, FreeNx, 2X, Neatx), ThinLinc (Cendio), View Open client (VMware), SSH, Telnet ja teisi tekstipõhiseid terminale.

Thinstation tarkvara saab kasutada ka nn.kioski mode’s, samuti saab Thinstationisse sisse ehitada erinevaid rakendusi ning seadistada neid vastavalt kasutaja soovidele, näiteks:

  • Veebibrauser
  • Lihtsam kontoritarkvara
  • RDP Client
  • Terminali klient
  • Erinevad teised rakendusd

Pakume klientidele nn.Linuxi’l ja Thinstationil põhinevaid rätseplahendusi.

Miks Thinstation?

  • Avatud tarkvara

  • Pääsed paljudest litsentsitasudest

  • Peaaegu hooldusvaba

  • Kasuta vana riistvara

  • Turvaline

  • Kiire ja paindlik

Enamus arvuteid Thinstation terminalideks?

Süsteem on tulevikukindel, s.t võimaldab kasutada kaasaegseid üldlevinud tarkvara platvorme, vähendab tulevikus oluliselt halduskulusid, lihtsustab ja tsentraliseerib võrguhaldust, võimaldab liita süsteemiga kaasaegseid terminalservereid. Turvalisus on tagatud võimalikult kõrgel tasemel.

Soodne hind ja madalad paigalduskulud: Terminali soetushind on umbes poole madalam keskmise personaalarvuti hinnast, samuti ei vaja see paigaldamisel mingit kohapealset tarkvara installeerimist, piisab vaid mõne kaabli ühendamisest.

Ökonoomne ja vaikne: Terminal ei sisalda hooldust vajavaid ega liikuvaid detaile, teda iseloomustab minimaalne müratase (0 DBa). Terminali mõõtmed on ligi 1/10 tavalise lauaarvuti omast ja nii ei võta see töölaual palju lisaruumi.

Mobiilne: Terminali rakendusprogrammid töötavad serveris, mitte töökoha seadmes endas, mistõttu ei ole kasutajad seotud füüsiliste asukohtadega. Poolelijäänud tööd saab jätkata teisest, samasse võrku ühendatud terminalist. ThinClienti väljalülitamine ei põhjusta andmete kadumist, ei ole vaja muretseda UPS-e (katkematu toitepinge allikas) igale terminalile. UPS asub terminaliserveri küljes.

Turvaline: Kasutatavad programmid ja töödeldavad andmed asuvad serveris, nende   kopeerimine välistele andmekandjatele on töökohal võimatu. Sellest tulenevalt on minimeeritud tarkvarapiraatluse ja infolekete võimalus. Andmete täieliku tsentraliseerituse korral saab varukoopiate tegemise protseduur hõlmata kõiki kriitilisi andmekogumeid. Kohalike andmevahetusseadmete puudumise tõttu väheneb oht viiruste levikuks.

Lihtne administreerida. Administraator/õpetaja saab vajadusel suvalise terminalikasutaja ekraanipildi üle võtta. Üle interneti toimiv kaughaldus võimaldab süsteemiadministraatoril lahendada tekkinud probleemid kasvõi teisel pool maailma asudes.

Tööjõudlus ja –kindlus. Terminalisüsteemi puuduseks võrreldes muude arvutisüsteemidega on nn. single point of failure. See tähendab, et paljude klientide töö on pandud sõltuma ühest serverist. Juhul kui juhtub midagi serveriga ning see muutub kasutajatele kättesaamatuks, seiskub ka klientide töö. Esimene abinõu sellise olukorra vältimiseks on kahe terminaliserveri muretsemine.

Lisaterminali lisamine võrku on lihtne ning odav, see hõlmab vaid terminalarvuti, LCD kuvari, hiire ning klaviatuuri soetamist.

Terminaliks on võimalik muuta ka juba olemasolevad PC-tüüpi arvutid. Seega muudab terminalisüsteemi kasutuselevõtt praegused vananenud riistvaraga arvutid täisväärtuslikeks kiireteks töökohtadeks. Taolisi vananenud riist- ja tarkvaraga töökohti tekkib aastatega ainult juurde ja lahenduseks on nende terminalideks muutmine.

Terminalitöökohad uuendamist ei vaja, serveritarkvara uuendamise puhul ühenduvad nad terminaliserveri järgi ilma terminalipoolse ümberkonfigureerimiseta.